Verkeer en Waterstaat wil nieuwe belijning versneld invoeren

28 april 2009 | 2 reacties | Mail | Print

ehk 240x105 Verkeer en Waterstaat wil nieuwe belijning versneld invoerenHet versneld uitvoeren van de essentiële herkenbaarheidskenmerken (EHK) en extra aandacht voor voorlichting over alcohol, medicijnen en drugs. Dat zijn enkele punten die genoemd worden in het Actieprogramma Verkeersveiligheid 2009-2010. Ook zal de introductie van ISA worden gestimuleerd.

Het Actieprogramma vermeldt verder dat V&W de introductie van SpeedAlert (informatieve ISA) en Snelheidsmonitor (registrerende ISA) wil stimuleren. Daarnaast komt er onderzoek naar de vraag wat incar-systemen betekenen voor de verkeersstromen en de verkeersveiligheid.
Ook wil men de essentiële herkenbaarheidskenmerken (EHK) versneld invoeren. En er komt een onderzoek naar ongevaloorzaken (inclusief enkelvoudige fietsongevallen). Overwogen wordt de fietsersairbag op de auto te beproeven. Een proef met fietshelm voor kinderen en onderzoek naar de veiligheid van scootmobielen staat ook op stapel.

Echt nieuwe maatregelen bevat het Actieprogramma Verkeersveiligheid overigens niet. Het programma is door minister Eurling van V&W opgesteld samen met de partners uit het NMB: de provincies, waterschappen, stadsregio’s en gemeenten. In het Actieprogramma is aangegeven wie wanneer, welke activiteit oppakt.

Tags:


2 Reacties op “Verkeer en Waterstaat wil nieuwe belijning versneld invoeren”

  1. Bas Blankespoor

    Misschien een late reactie op die van dhr. Klotz, maar ik sluit me hierbij aan. Tijdens de rijtrainingen die ik dagelijks geef, komt dit menigmaal aan de orde. Ook de belijning van de 60 km-zone kan voor verwarring zorgen, gezien het feit dat in een ANWB- folder deze belijning, wanneer er niks stond aangegeven, ook op 80 km/u kon duiden. Dit vergroot alleen maar de verwarring onder de weggebruikers, waardoor er eerder ergenis onstaat, dan begrip. Wees duidelijk in de uitleg naar buiten toe en dan zullen meerdere mensen inzien, dat het in feite een prima systeem is.

  2. Arthur Klotz

    Toch wil ik weer reageren op de belijning in het algemeen. Essentiële herkenbaarheidskenmerken geeft dubbele belijningen aan. Reeds eerder heb ik meegedeeld geen dubbele belijning binnen de bebouwde kom toepassen. Het brengt de weggebruiker in de war. Vandaag (13 mei) hoorde ik op de radio dat vele automobilisten door al die belijningen niet meer weten hoe hard ze mogen rijden. Om dit enigzins terug te draaïen vind ik dat so wie so binnen de bebouwde kom de dubbele belijning aan te passen door enkele belijning. dit zou landelijk moeten gebeuren. Ik hoop eens hierop een reactie te krijgen van hoe andere vakbroeders hier over denken.

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk.