Snelheidsbeperking bij regen

19 augustus 2009 |1 reactie | Mail | Print

Op de A12 tussen Reeuwijk en de nieuwe afslag Woerden-oost worden matrixborden in gebruik genomen die de automobilist informeren over een snelheidsbeperking wanneer er regen wordt verwacht.
Daarmee wil Rijkswaterstaat proberen om de zogenoemde onverklaarbare files te verminderen. Die zouden ontstaan wanneer automobilisten in de spits plotseling vaart minderen omdat het hard begint te regenen. Daardoor ontstaat een file zonder dat zich een aanrijding of ander incident heeft voorgedaan. De matrixborden zouden de bestuurder verplichten om bij slechte weersvoorspellingen minder hard te rijden. De proef duurt tot en met februari 2010.


Een reactie op “Snelheidsbeperking bij regen”

  1. mr. P.L.J. Verhoef

    Ik vraag mij af wat wordt verstaan onder: “wanneer er regen wordt verwacht”, of is de inschakeling gekoppeld aan bijvoorbeeld een weerrader en wordt de beperking bijvoorbeeld een kwartier voordat de daadwerkelijk neerslag zal vallen, ingeschakeld. Via een weerrader kan dat tijdstip redelijk goed worden bepaald. Het grote risico van een te vroeg inschakelen is dat de meeste automobisten gewoon hard blijven rijden, terwijl er voor degenen die zich wel aan de snelheidsbeperking houden gevaarlijke situaties kunnen ontstaan, immers ook bij een snelheidsbeperking i.v.m. bijvoorbeeld werkzaamheden wordt je al bijna van de weg gereden, of krijg je negatieve/agressieve reacties, als je je aan de voorgeschreven snelheid houdt.

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk.