donderdag 23 mei 2013




Nieuwe snelfietsroute Arnhem-Nijmegen

4 september 2009 | 432 keer gelezen | Mail | Print

 Nieuwe snelfietsroute Arnhem Nijmegen  In 2009 worden de eerste delen van de nieuwe snelfietsroute tussen Arnhem en Nijmegen aangelegd. Vanaf 2012 kunnen fietsers in 40 minuten van de Arnhemse Rijnkade naar de Nijmeegse Waalkade.
Met de zogenaamde RijnWaalroute wordt deze maand een begin gemaakt. De snelfietsroute maakt deels gebruik van bestaande wegen en fietspaden en deels van nieuwe fietspaden. RijnWaalpad heeft een regionale uitstraling en zal de ruggegraat van het regionale fietsnetwerk vormen met betere verbindingen tussen alle gemeenten.
Op dit moment is er nog geen goede fietsverbinding tussen Arnhem en Nijmegen. Fietsers moeten een flink stuk omrijden. De vele uitritten, verkeerslichten en ongunstige voorrangskruisingen maken het fietsen er niet aantrekkelijker op. Ook worden er veel nieuwe woningen in het gebied gebouwd en ook die bewoners kunnen profiterenvan de nieuwe route.

© 2013 Verkeersnet