Monorail met pedalen

25 oktober 2009 |1 reactie | Mail | Print

Shweeb in action 570x378 Monorail met pedalenEen overdekte ligfiets aan een rails, zo kun je de Shweeb omschrijven. De eerste fietsrail ter wereld is in bedrijf in Nieuw Zeeland. En als het aan de makers ligt volgen er meer, ook voor utilitair gebruik.
De techniek achter de Shweeb is betrekkelijk eenvoudig. Er is alleen een rails nodig waar de voertuigen aan hangen. De aandrijving komt van de inzittenden waarbij de opstelling te vergelijken is met die van een ligfiets.
De eerste fietsrail is in bedrijf in een amusementpark in Nieuw-Zeeland. Maar voor de toekomst denken ze aan toepassingen in een stedelijke omgeving, eventueel boven bestaande fietspaden, of op bijvoorbeeld universiteitsterreinen en dergelijke.

Laatste berichten in rubriek 2020


Een reactie op “Monorail met pedalen”

  1. Jan Dijkhuis

    In het overdekte attractiepark Speelstad Oranje (in Oranjestad, Drenthe) is al jaren zo’n rail te vinden. Alleen zit je hier te fietsen (er kunnen twee mensen mee), maar de liggende houding is vanwege het ontbreken van luchtweerstand ook niet zinvol.

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk.