Navigatiesystemen kunnen bijdragen aan verkeersveiligheid schoolgaande kinderen
7 augustus 2008 | Verkeersmanagement, Verkeersveiligheid | totaal 480 keer bekeken, 1 keer vandaag Stuur door | PrintMet de landelijke actie ‘De scholen zijn weer begonnen’ roept Veilig Verkeer Nederland automobilisten op om de komende maanden extra alert te zijn, met als doel het aantal verkeersdoden en -gewonden onder kinderen terug te dringen. VVN denkt dat navigatiesystemen kunnen helpen om risicovolle ontmoetingen tussen schoolgaande kinderen en automobilisten te voorkomen.
In de routekaart van een navigatiesysteem kan de locatie van scholen worden opgenomen, aldus VVN. Het navigatiesysteem kan op basis hiervan een routeadvies geven waarbij de omgeving van scholen vermeden wordt. Minder ontmoetingen tussen automobilisten en schoolgaande kinderen zullen leiden tot minder confrontaties onder deze kwetsbare groep.
Veilig Verkeer Nederland roept fabrikanten van navigatiesystemen op om de mogelijkheden verder uit te werken en door het toepassen van deze techniek mee te werken aan het verbeteren van de verkeersveiligheid.
In 2007 vielen er 21 doden en enkele honderden ziekenhuisgewonden onder kinderen van 4 t/m 12 jaar. Eenderde van de ongevallen met kinderen gebeurt op weg van huis naar school of andersom.
Laatste berichten in rubriek Verkeersmanagement
Gerelateerde berichten
- Zweden model voor verkeersveiligheid kinderen
In de 27 EU landen kwamen de afgelopen tien jaar 18500 kinderen om het leven in het verkeer. In 2007 waren dat er alleen al 1200. Daarvan zouden 600 verkeersdoden te voorkomen zijn geweest als heel Europa het Zweedse veiligheidsniveau zou hebben....... - Navigatiesystemen gunstig voor verkeersveiligheid
Uit een onderzoek dat TNO heeft uitgevoerd voor TomTom, de producent van autonavigatiesystemen, is gebleken dat autonavigatie een positieve invloed heeft op de verkeersveiligheid. Het autorijden kost bestuurders met een navigatiesysteem minder inspanning, ze maken minder fouten en geven aan alerter, kalmer en minder gespannen te zijn . Het in Nederland uitgevoerde onderzoek door middel [...]...... - Oversteekplaatsen doen kinderen vaker naar school lopen en fietsen
Een veilige verkeerssituatie is belangrijker om kinderen voldoende te laten bewegen dan veel speelplekken en veel groen in een wijk. Dit concludeert TNO-er Sanne de Vries in haar proefschrift over beweegvriendelijke wijken voor kinderen. ......