Nog veel hardrijders op 50 km-wegen

2 december 2009 | 3 reacties | Mail | Print

Een grootschalige snelheidscontrole op 50 km-wegen in de bebouwde kom in Gelderland leverde 7,2 % overtreders op. Dit komt overeen met het landelijke beeld. Van een daling van het aantal overtredingen is nog geen sprake.
De politie controleerde in Gelderland een dag lang intensief in grote en kleine gemeenten. Zo werden bijvoorbeeld op de Groesbeekseweg in Nijmegen 30 overtredingen vastgesteld op 1830 voertuigen. Op de Randweg Noord in Wijchen overtraden 68 van de 428 gecontroleerde voertuigen de limiet. In totaal werden op 11 locaties 9940 voertuigen gecontroleerd, waarbij 722 overtredingen werden vastgesteld. Dit komt overeen met 7,2 procent overtreders. Op 50 km/uur-wegen varieert het aandeel overtreders de laatste jaren tussen de 5,8% en 7,5% zonder dat er sprake is van een bepaalde richting in de ontwikkeling, aldus de SWOV. Het gaat dan om de jaren 2001-2007, met een piek van 7,2 % in 2007.

Gerelateerde berichten

  • Aantal nuchtere bestuurders in 2007 op hoogste niveau ooit
    Het aantal mensen dat nuchter achter het stuur zitwas in 2007 groter dan ooit. Op de lange termijn is er een trend zichtbaar dat het aandeel overtreders van de alcohollimiet daalt. Halverwege de jaren ’90 schommelde dat rond de 5%, tegenover 3% nu. Ook het aantal geregistreerde alcoholgerelateerde doden neemt voortdurend af: van 200 in [lees verder...]......

Tags:


3 Reacties op “Nog veel hardrijders op 50 km-wegen”

  1. Bertus

    Een antwoord voor Simon:
    U heeft gelijk. De wegbeheerder moet de wegconstructie dusdanig maken dat deze overeen komt met het geschrevene in het BABW, het besluit hoe de weg moet zijn geconstrueerd. Is dit niet conform de wetgeving, dan is de 7,2% overtreders wel erg suggestief te noemen, niet gebaseerd op goede waarneming. Zeer zeker bij 30 km zones. Is het dan wel 97% snelheidsovertreders ? De wegbeheerder voldoet zeer vaak niet aan de wettelijke verplichting. Klopt dan de redenatie van te hard rijden?

  2. Marina

    97 % en met wat voor snelheidsoverschreiding. Denk dat zoals bij ons in het dorp er gemiddeld 38 km/u gereden wordt dat dat een goede uitkomst is. Er zijn veel bestuurders die zeggen 30 is toch geen snelheid.
    Veel scooters rijden nog harder dan auto’s. Ze halen ze zelfs in.
    Waar de meeste overtredingen worden gemaakt is in de polders waar 60 km/u max snelheid is.
    Vandaar de vele eenzijdige ongevallen op deze wegen. Fietsende scholieren en ouderen die dagelijks gebruik maken van dit soort wegen, worden daar slachtoffer van. Bijna ongevallen met landbouwmachines komen op deze wegen veelvuldig voor, enkele keren wordt het een botsing. Meestal in onoverzichtelijke bochten. De remmende maatregelen op de hoofdwegen, niet mogen inhalen e.d., zorgen voor meer sluiproutes. Met deze hoge snelheden.

  3. Simon

    7,2% overtreders lijkt veel; het zou echter interessant zijn om een dergelijke meting eens uit te voeren in 30km zones. De (locale) overheid wekt hier de schijn van een rustig en veilig verkeersbeeld, echter door gebrekkige handhaving en weginrichting vermoed ik dat het aantal snelheidsovertreders hier veel hoger is dan 7,2%.
    Een recente meeting in de regio waar ik woon liet zien dat het aantal snelheidsovertreders in de 30km zone 97% betrof.

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk.