Stadsregio’s Rotterdam en Haaglanden willen één Vervoersautoriteit vormen
Stadsgewest Haaglanden en de stadsregio Rotterdam willlen in 2012 een vervoersautoriteit op te richten voor de 24 gemeenten van deze stadsregio’s. Ze hebben daartoe een intentieverklaring ondertekend.
In de regio Rotterdam-Den Haag wonen ongeveer 2,5 miljoen mensen, 17 procent van de totale Nederlandse bevolking. Gezamenlijk verdienen zij ruim 20 procent van het nationaal inkomen. Door de metropoolvorming kan de regio een sterkere positie ten opzichte van andere grootstedelijke gebieden in Europa krijgen, zo vinden de beide regio’s. Een belangrijke factor daarin is de bereikbaarheid waardoor de schaalvoordelen van de regio beter kunnen worden benut. De ambitie is om de grootstedelijke voorzieningen vanuit vrijwel alle locaties in de regio binnen 45 minuten bereikbaar te maken.
De stadsregio’s zijn in gesprek met het rijk over de op te richten vervoersautoriteit. Deze autoriteit zal zich richten op uitstekend openbaar vervoer, goede doorstroming van het autoverkeer en goede fietsvoorzieningen. Hierbij horen ook taken als het zorgen voor goede verkeers- en reizigersinformatie, mobiliteitsmanagement, ketenmobiliteit en verkeersveiligheid.
De samenwerking in de Metropoolregio richt zich op zeven pijlers, waarvan het verbeteren van de bereikbaarheid de eerste is. Daarnaast gaat de aandacht sterk uit naar ruimtelijk-economische samenwerking, die van onderaf gestalte krijgt en vooral concrete resultaten wil bereiken. Het bestuur in het zuidelijk deel van de Randstad zal er overzichtelijker en effectiever door worden, verwachten de regio’s.
Laatste berichten in rubriek Mobiliteit
Gerelateerde berichten
- Akkoord over nieuwe wegen en betere aansluitingen in regio Rotterdam-Den Haag
Minister Schultz heeft met regio Haaglanden en Rotterdam overeenstemming bereikt over drie projecten die cruciaal zijn voor een betere doorstroming van het verkeer in de Randstad. In de regio komt een nieuwe snelweg die de A13 met de A16 verbindt. Ook is er overeenstemming over de nieuwe oeververbinding tussen de A15 en A20. Daarnaast zijn de minister en de regio Haaglanden het eens over maatregelen waarmee het verkeer in en om Den Haag vlotter gaat doorstromen. ...... - Nieuwe vervoerautoriteit in Rotterdam-Haaglanden
De 24 gemeenten in de stadsregio’s Haaglanden en Rotterdam willen deze zomer een nieuwe vervoerautoriteit oprichten voor hun metropoolregio. Het is de bedoeling dat ook de provincie Zuid-Holland meedoet....... - Verkeersonderneming moet Rotterdamse haven bereikbaar houden
De bereikbaarheid van de Rotterdamse haven is van groot belang voor Rotterdam en de rest van Nederland. De filedruk op de belangrijkste verkeersader, de A15, is echter groot. Daarom hebben het Havenbedrijf, Rijkswaterstaat en de gemeente en stadsregio Rotterdam besloten een Verkeersonderneming op te richten die de filedruk op en rond de A15 moet verminderen. [lees verder...]......

