
Nieuwe milieuzoneregels in Amsterdam op 1 november
Milieudefensie plaatst samen met luchtwachters een verkeersbord dat waarschuwt voor ongezonde lucht langs de Stadhouderskade in Amsterdam. FOTO MARTEN VAN DIJL / MILIEUDEFENSIE
De nieuwe milieuzone voor dieselpersonenauto’s in het centrum van Amsterdam gaat 1 november van start. Met zo’n milieuzone worden vervuilende voertuigen geweerd. Alleen dieselvoertuigen met emissieklasse 4 en hoger hebben nog toegang tot de milieuzone. De gemeente Amsterdam werkt hard aan gezondere lucht en stadsverkeer is een van de grootste vervuilers in de hoofdstad.
Verder lezen?
Ontwikkel jezelf met vakblad VerkeersNet.
Krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de sectoren verkeer en mobiliteit.
Bent u al abonnee van VerkeersNet?
Gebrek aan ambitie is de oorzaak dat het verkeer rond A’dam dreigt vast te lopen. Forensen, bezoekers, toeristen moeten metro ook kunnen nemen om zich binnen de stad snel te verplaatsen binnen de metropoolregio. De dagelijkse files (pre-corona) op de A4, A5, A7, A8, A9 en A10 moeten grotendeels worden opgelost door metrolijnen, zoals de provincie NH bestudeert. En dit zijn eigenlijk no-regret projecten die meteen gepland kunnen worden, ook als investering tegen de crisis.
Men moet reizigers een aantrekkelijk alternatief bieden als ze naar het centrum willen. Indirect moedigen ze autogebruik aan als ze geen hoogfrequent OV alternatief als metro aanbieden. A’dam moet vergeleken worden als een metropool als Vancouver, met eenzelfde mild klimaat en zelfde inwonersaantal. Daar een decennium later begonnen met hun metro, maar hebben nu wel 60% meer (80km met 53 stations) netwerk. Dus het kan wel! Mens moet niet in een tram worden gestopt die dan door de stad sukkelt