
RAI Vereniging: coronacrisis verandert mobiliteit blijvend
Fietsgarage Mahlerplein Amsterdam BEELD Vervoerregio Amsterdam
De coronacrisis heeft ingrijpende en blijvende gevolgen voor de mobiliteit in Nederland. Mensen zullen vaker thuis werken dan voorheen, maar er ontstaat ook meer behoefte aan individueel vervoer per auto of fiets. Dat concludeert RAI Vereniging-voorzitter Steven van Eijck op basis van een onderzoek naar het reis- en thuiswerkgedrag van reizigers.
Wilt u dit artikel lezen?
Word nu VerkeersNet Premium Abonnee en krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de sectoren verkeer en mobiliteit. Maak nu gebruik van het actieabonnement en lees VerkeersNet voor € 7,50 per maand.
Bent u al abonnee van VerkeersNet?
Meer auto’s op de weg lijkt me een probleem. In het buitenland mogen automobilisten met een B-rijbewijs op een 125cc motor of scooter. Bij ons moet je daar drie rij-examens voor doen (theorie, voertuigbeheersing en verkeersdeelname). Op zich lijkt het me niet verstandig om iemand zonder training op een evenwichtsvoertuig te zetten, maar wij overdrijven. Een B-Rijbewijs met een dag training en certificaat zou een goede tussenoplossing zijn. Motoren geven minder file’s en parkeerproblemen.
Nog meer auto’s op de weg lijkt me een probleem. In het buitenland mogen automobilisten met het B-rijbewijs op een 125cc motor of scooter. Bij ons moet je daar een rijbewijs voor halen, met een theorie-examen en twee praktijkexamens (voertuigbeheersing en verkeersdeelname) Op zich lijkt het me een slecht idee om iemand zonder training op een motorfiets te zetten, maar onze methode gaat wel erg ver. Wellicht zou een B-Rijbewijs en een dag training met certificaat een goede tussenoplossing zijn.
Interessant tuk