
Texel start met regiecentrale
Texel gaat een proef doen met vervoer op Maat. De pilot behelst de introductie van een mix van verschillende vervoersmiddelen, van reguliere bussen op een vaste route tot het gebruik van kleinere busjes die over het hele eiland een fijnmazig openbaar vervoer verzorgen.
De proef gaat twee jaar duren en start eind van het jaar. In de pilot werkt de provincie samen met de gemeente, Connexxion en lokale taxiondernemers.
Reizigers dienen daarvoor een uur van tevoren te reserveren bij het regiecentrum per telefoon, met de App of per internet. Tijdens de pilot zal een speciaal tarief gelden van € 3,- per rit, de OV chipkaart is dan niet langer geldig op het eiland.
Voor de uitvoering van de pilot hebben Provinciale Staten € 1,6 miljoen ter beschikking gesteld.
De pilot vindt plaats binnen de bestaande ov concessie. De verantwoordelijkheid voor de uitvoering ligt daarom bij Connexxion.
Ten aanzien van uitvoering van de pilot zullen de Texelse taxiondernemers dan ook onder dit concessiebesluit vallen: de taxiondernemers worden onderaannemers van Connexxion.
Daarnaast wordt er met Connexxion een uitvoeringsovereenkomst gesloten. Om zorg te dragen voor een goede herkenbaarheid bij eilandbewoners en toeristen zal al het OV gaan functioneren onder het nieuwe merk Texelhopper met de eigen huisstijl.
Voor het coördineren van vraag en aanbod van het personenvervoer op het eiland zal een zogenoemde Regiecentrale gebouwd worden.
De gemeente Texel zal dit centrum inrichten en gaan bemensen. De provincie geeft de gemeente een subsidie van € 380.000,- om de exploitatie kosten van dit centrum te dekken. Hiervoor zal een samenwerkingsovereenkomst (SOK) worden gesloten tussen de provincie en de gemeente.