
Bus in Den Haag en Rotterdam scoort minder in Klantenbarometer
De reizigers waarderen in 2011 het regionale openbaar vervoer in Nederland met een 7,2 . Dat is hetzelfde rapportcijfer als in 2010. 78,0% van de reizigers gaf een 7 of hoger. Dat blijkt uit het onderzoek OV-Klantenbarometer van KpVV. De bus in Den Haag en Rotterdam wordt minder goed beoordeeld dan in 2010. Ook in Amsterdam levert de bus in. De tram in Rotterdam en de streekbus rondom Rotterdam doen het beter.
De klantenbarometer is een landelijk onderzoek naar de mening van reizigers over het regionaal openbaar vervoer. Het onderzoek wordt jaarlijks in de periode eind oktober tot begin december gehouden onder reizigers in bus, tram, metro, regionale trein en boot. Reizigers vullen in het voertuig een schriftelijke enquête in en geven rapportcijfers aan verschillende aspecten van hun rit. In 2011 was het de elfde keer dat het onderzoek is gehouden. Het onderzoek laat op de detailpunten kleine wijzigingen zien die in de top-20 van best gewaardeerde regionale lijnen tot soms opvallende verschuivingen leiden. Zo is Randstalrail de top-20 van best gewaardeerde ov-verbindingen binnengekomen en ook het stadsvervoer Leeuwarden maakt een flinke sprong van 61 naar nr. 10 in de lijst. Van alle stadsdiensten in Nederland scoort het busvervoer in Leeuwarden het beste met een rapportcijfer van 7,6. In 2010 beoordeelden reizigers de stadsdienst nog met een 7,2. De hoge waardering in 2011 is onder andere te danken aan de netheid van de bus, de rijstijl en vriendelijkheid van de chauffeur en de punctualiteit van de bussen. Ook Almere scoort goed, maar door een andere gebiedsindeling laten die resultaten zich niet vergelijken met voorgaande jaren.
Uit de top-20 vielen onder andere het stadsvervoer (bus) en Den Haag (van 6 naar plaats 30) en Rotterdam (van 11 naar 38). De streekbus rondom Rotterdam scoort overigens wel beter. Het is na die op de Waddeneilanden de beste busdienst van Nederland. Deze dienst, die wordt uitgevoerd door Qbuzz, scoorde een 7,8. Arriva neemt de plaatsen één en twee in met busvervoer op de Waddeneilanden en de Waterbus.
Met een 7,6 scoorden het hoogst de regionale treindiensten Ede – Amersfoort (Connexxion), Zwolle – Kampen (NS) en Leeuwarden – Harlingen (Arriva). De treindienst Arnhem – Winterswijk van Syntus steeg van een 5,9 naar een 6,6. Daarmee is het tevens de grootste stijger van dit jaar. Alle resultaten zijn te vinden op de website van KpVV.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.